AMA BEN NEDEN YAPAMIYORUM

AMA BEN NEDEN YAPAMIYORUM
0 14 Ekim 2015

dogum-sonrasi-kilo-vermeBen nasıl bu hale geldim. Daha ne kadar sığınacağım çocuk doğurdum sözünün arkasına !!!!! Üşengeçlik miydi acaba bütün bunların bahanesi.
Doğum yaptım ondan kiloluyum. Peki ne kadar oldu doğum yapalı ??? Sanırım daha 3-4 ay olmamıştır değil mi. Çocuğun bir bakmışsın 15-20-25 belkide 30 yaşına geldi……..
Her kadın gibi, her kadın kadar !!!
Evet sizi çok iyi anlıyorum. Çok zor biliyorum, kolay değil. Ama zor olan sadece karar vermek. Sonrada kararını uygulamak üzere yola çıkmak.
Kilo vermemiz için neler yapmamız gerektiğini hepimiz biliyor aslın da değil mi ??? Ama iş uygulamaya gelince işte tamda bu noktada tıkanıyoruz. Ümidimizi kaybediyoruz. Sonra durumu kabullenmeye başlıyoruz ve yaşam da böylecene akıp gidiyor. Günler, haftalar hatta aylar geçmeye başlıyor. Aynaların önünden defalarca geçiyoruz ama şöyle yan gözle bile bakmıyoruz küsüyoruz adeta aynalara.
Hayat devam edecek çocuklarımız büyüyecek okula gidecekler senden oyun oynayalım diyecekler istekleri hiç bitmeyecek..
Hepsine yetecek kadar gücün olmalı. Bedenini hazırlamasın önce.
Peki bunu nasıl yapacaksın. Söylemesi ne kadar da kolay diyorsun değil mi bana içinden ????
Eğer vakit bulabilirsen mesela çocuğun uyuduğu zaman şöyle güzelcene yatağa uzan ve düşün, hayaller kur..
Kilo verdiğin zaman hayatında neler değişecek ????
Sana hayranlıkla bakacak gözleri hayal et, seninle dalga geçenlere vereceğin en ağır cevabın zayıflamak olduğunu düşün……
Yeniden giymeyi hayal bile edemediğin pantalonunun içine nasılda girdiğini hattabüyük bile gelmeye başladığını ve bunun aynada kendini ne kadar da güzel göründüğünü hayal et…
Ama unutma !……
En çok da çocuğunu düşün…
Sonra da bana yaz…neden kilo vermek istiyorsun ?????
FacebookTwitterGoogle+WhatsApp
Posted in Blog