ciltbakimGüneş ışınlarına maruz kalmak, çevre kolları, uzun süren rahatsızlıklarımız ve ilaç kullanımları, hormonlu gıdalar, dengesiz beslenme, sigara içimi gibi dış etkenler zamanla cildinizde pek çok deformasyonlara neden olur. Cildimiz gevşeyip sarkarak kırışır kahve rengi lekeler oluşmaya başlar. Gözeneklerimiz açılarak daha belirgin hale gelmeye başlar. 

Bu dış etkenlere müdahale edemeyiz tabi. Ama bunların etkilerini en aza indirebiliriz hatta yok bile edebiliriz.

Cildimizi güzelleştirmek için yapmamız gereken pek çok yöntem var. Cildimizi iyi tanımamız gerekiyor ve cildin ihtiyacına yönelik bakım ve uygulamaları içeren bir süreç ile kendinizi uzman ellere teslim edebilirsiniz. 

Profesyonel Cilt Bakımı:

Cilt kontrolleriniz yapıldıktan sonra cilt tınınız, yıpranma dereceniz, mevcut problemler yaşınız gibi faktörler dikkate alınarak hangi ürünlerin kullanılacağı tespit edilir. Daha sonra analiz sonucuna göre yöntem belirlenir. Hangi yöntem olursa olsun ilk hedefimiz gözeneklerin temizlenmesi cilde oksijen sağlanması, parlaklık, tazelik kazandırmaktır.

Peeling

Sorunlu bir cilt tipiniz varsa eğer akne leke gibi bu kez üst tabakanın soyma işlemi diye adlandırılan peeling uygulamaları yapılır.

Çeşitli kategorilerde peeling yöntemleri mevcuttur. Kimyasal, bitkisel, pprdermeroller gibi kişiye en uygun yöntem belirlenerek işlemlere başlanır.