ÇOK DAHA SIKI BİR KALÇA’YA SAHİP OLACAKSIN DESEM!::::::

ÇOK DAHA SIKI BİR KALÇA’YA SAHİP OLACAKSIN DESEM!::::::
1 18 Ağustos 2015
10 Adımda kim stemez ki daha sıkı bir popo!…..
1. Basen yağlarına sonsuza kadar elveda demek istiyorsan eğer diyetinde bu top 10 besinleri eksik etmemelisin ; Peki neler mi bunlar : yağsız yoğurt/ayran, levrek, yağsız ton balığı, hindi, kara buğday, kinoa, yulaf ezmesi, soya sütü, chia tohumu, bol bol yeşillik.
2.  Karbonhidratsız olmaz diye sürekli bağırıyorum tabiii peki bunlar nasıl olmalı….. rafine edilmiş yani işlenmiş beyaz undan yapılan karbonhidratlı besinlerin yerine lif içeriği yüksek işlenmemiş karbonhidratlı besinler senin için çok daha önemli. Sebze, meyve ve rafine edilmemiş tam tahıllardan bol bol lif almalısın.
3.Sırada yağ yakan yağlar var! İnanması zor ama bir gerçek . Her gün diyetinde 3-5 porsiyon bu yağlardan tüketerek daha sıkı bir popoya sahip olman hayal değil gerçek. Peki nedir 1 porsiyon yağ yakan yağ? 5-6 adet çiğ badem, 30 g avokado, 25 ml hindistan cevizi sütü, 10 g kabak çekirdeği, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 15 g çiğ hindistan cevizi, 5-6 adet çiğ kaju ya da 1 tatlı kaşığı şekersiz fıstık ezmesi.
Hadi yağ yakan yağlar alışverişine çık . İnstagramda gördüğün en eğlenceli ve en yağ yakan tabakları hazırlamaya başlayalım. Tabi beni etiketlemeyi de unutma olur mu….
4. Günlük 1+2 kuralına uy! AAA Bu da ne demek şimdi , her gün yeni bir şey çıkarıyorlar dediğini duyar gibiyim. Her gün 1 litre meyve, nane ve tarçın kabuğu ilave ederek hazırladığın ben buna fit su diyorum bunun yanında birde 2 litre su tüket. Aslında bildiğin bir şeymiş değil mi?..Unutma bu mevsimde bol bol tükettiğin sıvılar arasında olan; alkol, şekerli, gazlı likit içecekler iştah kontrolüne etkisi olmazken tam tersi seni acıktırır. Bedenini strese sokar ve daha da önemlisi selülit görüntüsünü arttırır.
5. Her ana öğününden sonra limon dilimli bir yeşil çay ya da beyaz çay iç. Böylelikle hem günde 3 fincan yeşil/beyaz çay içmiş olacaksın hem de metabolizmanı hızlandırarak yağlarınla daha etkin savaşacaksın.
6. Biberiye!…. Sanırım bir yarışma olsa yılın en iyi baharatı diye kesin biberiye alırdı….. Tüm yemeklerinde hiç çekinmeden kullanabilirsin. Unutma biberiye dolaşım sistemini uyararak daha pürüzsüz bacaklara ve basen bölgesine sahip olmana yardımcı olur .Benden hatırlatması
7. Tatlı isteğini fırında kuruttuğun meyvelerle ya da yada doğal kurutulmuş kuru meyveler ile çözüm bulabilirisin ve tatlı saatini mutlaka 17:00den önceye alman gerkiyor. İşte 1 ayda 3000 kalori cepte bile.
8. Evet farkındayım artık sosyal medyayla hiç olmadığın kadar iç içesin. Bu konuyla ilgili seni uyarmamız gereken bir nokta var. Sosyal medyadaki abur cubur diyetlerden ve abur cubur bilgilerden kendini koru! Ünlülerin içtiği çaydan içerek ya da onların yaptığı diyetleri uygulayarak bendini ve ruhunu mutsuz, sağlığını olumsuz etkileyecek adımlar atma! Unutma bedenin değiştiremeyeceğin eşi benzeri olmayan tek kıyafetin. Ona iyi bak ve kimsenin bu kıyafete zarar vermesine izin verme!
9.Şöyle güzel bir  masaja kim hayır diyebilir ki !….. Bana sorarsan kan dolaşımını hızlandırdığı ve ödem atmana yardımcı olduğu için kesinlikle denemelisin. Her şeyden önce muhteşem bir ruh ve beden terapisi. Yaz gelene kadar kendini haftada en az 1 kez masajla ödüllendir. Bulunduğun yerde masaj yok mu o zaman lenf drenaj dediğimiz bir cihaz var oda öyle güzel masaj yapıyor ki hem de hiç yorulmuyor bu cihaz biliyor musun
10. Yaza az kaldı diye panik yapma squat yap! Bu bölgeye yönelik fiziksel aktivitelerin önemi büyük biliyorsun. İlk 9 maddedeki tavsiyelere uyarak egzersize de mazeret üretmezsen başarın kaçınılmaz olur unutma! Vücut ağırlığını kullanarak squat ve düzenli yürüyüşlerini yap! Aerobik hareketler yağyakarken vücut ağırlığını kullanarak yaptığın egzersizler vücudunun sıkılaşarak şekillenmesini sağlayarak daha sıkı bir popo hayalini birlikte gerçekleştirecekler.

Bedenin ve sağlığın için yaptığın yaptığın bu minik ama etkili adımlar hayat kaliteni olumlu yönde etkileyerek 1 ay sonunda sonuçvermeye başlayarak bedenine de yansıyacak .Ben den tüyolar……Sevgiyle kal…..

FacebookTwitterGoogle+WhatsApp
Posted in Blog