KISA ZAMANDA HIZLI KİLO VERMEK!……

KISA ZAMANDA HIZLI KİLO VERMEK!……
0 26 Kasım 2015

 

KISA ZAMANDA HIZLI KİLO VERMEK!……

Acil diyet yapmam lazım, hemen zayıflamam lazım düşüncesi gün içersinde aklımaza düşmüyor mu ???? Düşmez mi hatta hiç aklımdan çıkmıyor diyenleri duyar gibiyim. Peki ne yapıyoruz böyle durumda hemen başlıyoruz internette yolculuğa……

“Bu yolculuğa nasıl çıkıyoruz?” kısa bir özetle;

  • Yazıyoruz hemen internete “acil diyet” diye
  • Önümüze çıkan ilk internet sitesinden seçmece diyetlerle vücudumuzu yoracak bir diyete başlıyoruz
  • Sonrasında hızlı verilen vücut kas ve vücut suyunu “kilo kaybetmek” zannedip mutlu olmaya başlıyoruz
  • Gündelik hayata dönünce verilen kiloların katlanarak geri gelmesi ise tam bir hayal kırıklığı
  • Yine başa sarmak ve yine acil çözüm ortağı aramak… Kısır döngüye düşmek.

Bu kısır döngüye bir son vermek için acilen sağlıklı beslenmeye başvurma zamanı!!!! Gelmedi mi ?….

Son derece sağlıksız bu yolculukta; madalyonun bir yüzünde hızlı kilo vermek, “kısa süreli“ istediğin elbiseye sığmak var; Diğer yüzünde ise sağlığını bozmak ve uzun dönemde kalp, karaciğer ve böbrek hasarı ile karşılaşmak var.

Lütfen seçimlerinizi bedeninize karşı sorumlu olduğunuzu unutmadan yapmalısınız! Bedenimize olan görevlerimiz; sağlığımızı korumak ve bilinçli adım atmak olmalı… Kalıcı olmadıktan sonra kısa süreli bir kilo kaybı sadece aynadaki sen’i geçici olarak mutlu eder sonrasında sana pişmanlık eşlik eder.. Bunun kararını iyi vermek ve akılcı çözümler için doğru yöntemlere başvurmalısın!…

‘O zaman ne yapmalıyım?’ diyorsun eğer ;

  • “Şok diyet” “Acil diyet”, “sezonluk diyet” , “mezuniyet diyeti”, “düğün diyeti” gibi kavramları hayatından çıkarmakla işe başlayalısın!
  • Hızla kilo vermemeli; ama hızla yaşam tarzını değiştirmelisin !!! Sosyal ve iş yaşantına uygun beslenmek aslında hiç de zor değil.. Sağlıklı yaşam tarzın verdiğin kilolara karşı seni her zaman giyinebileceğin bir zırh gibi korur çünkü artık hayatın değişmiştir… Hızlı kilo verme çabaları sadece pişmanlık yaşatmaz, aynı zamanda organ sağlığımızı geri dönüşümsüz şekilde bozar ,tehlikeli ve kalıcı bir sonuca yol açar..
  • Hiç düşündün mü; zayıflamak için acil bir tedavi yöntemi olsaydı, kuşkusuz bu bir devrim olurdu ve tüm Tıp Dünyası literatürünü değiştirmek zorunda kalırdı…
  • Her sezon ve hatta her mevsim değişen moda diyetlere kulak asma! Aslında her birinin ortak bir özelliği var; Duygusal açlığımızı doyurmak, geçici ve sağlıksız çözümlerle anlık mutluluklar yaratmak..

Peki, Herkese Aynı Diyet Uyar mı??

Kişisel özelliklerinin hiç bahsedilmediği ve ortalama nitelikte hazırlanan diyetlerin her bireyde aynı etkiyi göstermesini beklemek sanki çok akıllıca değil, ne dersin?

Zaten kendi yaşamına bu kadar yönelsen ; “yemek düzeni- uyku saati- su tüketimi” gibi konuları düzene ve yoluna sokmaya çalışsan, çok daha kalıcı ve gerçek sonuçlar alabilirsin..

Unutma! Kendi bedenine yönelmek ve çözümü kendi içinde sabırla ve bilgi ile aramak her zaman doğru sonuca ulaştırır..

Doya doya yaşam dileklerimizle…

diyete-destek-yiyecekler

FacebookTwitterGoogle+WhatsApp